BSG32.jpg
search

Over regels en zonsopgangen

De ultieme regels zijn toch: je wordt geboren en je gaat dood. De rest is ‘geschiedenis’. Dat schoot door mij heen toen ik vanmorgen de BSG binnenstapte en een leerkracht condoleerde met het overlijden van zijn vader, mijn vroegere buurman.

Regels zitten nu eenmaal in mijn hoofd en dat kan ook niet anders. Wanneer je bibliothecaris bent bestaat het leven uit regels: een object mag drie weken geleend worden, om op de computers te kunnen werken moet je de schoolpas bij je hebben, niet eten en drinken in de mediatheek, tassen van tafel, enzovoorts. En o, o, wat hebben onze leerlingen moeite met het feit dat die regels er zijn.
Als vrijwillige medewerker in de mediatheek van de BSG begin ik pas om half tien. Pure luxe dus. De hele winter kan ik dan genieten van de schitterende zonsopgangen die ik zo vanuit mijn bed kan aanschouwen. Dan naar school en daar komt de wereld weer binnen. Daar werkt een kleine ploeg vrijwilligers – al jaren lang – mee aan het goed functioneren van de mediatheek. Onze eigen kinderen zijn allang van school maar wij blijven: wij zijn hier vóór de leerlingen en niet tegen. Fijn dat het overgrote deel van de leerlingen dit ook beseft en boeiend om deze leerlingen zich te zien ontwikkelen tot interessante volwassenen.

verschenen in de Duinstreek op 20-5-2009

Berger ScholengemeenschapRondelaan 341861 ED Bergen (NH)tel. 072-5894118fax 072-5812591info@berger-sg.nl